Історія

ЩО БУЛО…

Отже, дуже давно, в далекій галактиці…Ні,якось не так.Дуже давно у місті Дніпродзержинську було створено… Було створено…Гм…Знову якось не так. Тож, у 2001 році, наприкінці літа у місті Дніпродзержинську виник сам собою гурт під назвою Fakultet.

Чому саме така назва? Можливо,тому,що всі учасники гурту в минулому (а дехто і зараз) -студенти, можливо,тому, що дехто з них-таємний фанат одноіменного фільму Родрігеса, а може ще чомусь.То вже неважливо, бо саме під цією назвою 1 вересня 2001 року відбувся перший виступ Fakulteta на святкуванні ювілею місцевої FM-станції»Радио Микомп». Той день став офіційним Днем народження гурту, але повернемось до історії.

До складу Fakulteta увійшли Максим Червінський(бас), Андрій Зозуля (гітара),  Олександр Селуянов (барабани) та зненацька з’явившийся В.Трушин(вокал), який незабаром так же зненацька і зник.

Треба сказати, що всі музиканти до цього грали у різних досить відомих місцевих колективах,тож певний досвід вже був,  і стояти(тобто стрибати))) на сцені хлопцям було не звикати .  Як вже згадувалось вище, незабаром співак залишив гурт,  тож, одразу ж після першого концерту у Fakulteta почалась Епоха пошуку вокаліста. Люди на прослуховування приходили так часто, що скоро репетиції стали нагадувати з’йомки програми «Караоке на Майдані», та бажаного результату так і не було.

Незважаючи на всі негаразди, Fakultet умудряється не припиняти свою концертну діяльність, а навпаки, бере участь у багатьох локальних та обласних рок-фестах, а також проходить у фінал всеукраїнського фестивалю «Перлини сезону 2002»

В цей час почесну міссію співака взяв на себе Макс, але…Десь за тиждень до фіналу «Перлів» сталось те, що вплинуло радикальним чином на всі подальші події.

Одного літнього дня (вечора?) біля дверей репетиційної бази Fakulteta матеріалізувалась дівчина з купою підручників та яскраво означеним передсесійним синдромом, яка абсолютно випадково побачила оголошення хлопців про пошук співака. Після п’ятихвилинного прослуховування всім стало зрозуміло-Валя Левченко(а саме так звали ту дівчину) це саме те,що потрібно! Тож нікого не здивувало,що вже через тиждень Fakultet впевнено відіграв в новому складі перд багатотисячною публікою на фіналі «Перлин сезону» у місті Запоріжжі.

Той день можна важати другим неофіційним днем народження гурту, адже додому повернувся зовсім інший Fakultet. Саме в той час були обрані стилістичні напрямки,розставлені музичні пріоритети та був розроблений стратегічний план «Барбаросса» щодо захвату великого та могутнього УШБ. (для тих,хто в танку, УШБ — український шоу-бізнес)))

Сказано-зроблено , тож Fakultet починає активно працювати над створенням нового репертуару, не нехтуючи при цьому концертною діяльністю. В 2003 році Fakultet знову потрапляє до фіналу «Перлин Сезону», на цей раз вже в Києві, і на цей раз таки здобуває звання бронзового лауреату фесту у рок-номінації.

Через кілька місяців гурт грає на закритті «Перлів» в престижному столичному залі КПІ вже в якості гостей.Постійно розширюючи свою географію,Fakultet добирається до Львова, де в культовому клубі «Лялька» презентує свою нову програму. Вже через кілька тижнів приємною несподіванкою для музикантів стала звістка про те, що відео-фрагменти їхнього виступу та пісні увійшли до мультимедійної збірки»Арт-Дзига». Приблизно в той же час композиція гурту потрапляє до дніпропетровської рок-компіляції «Анти-фрукт», трохи пізніше в FM-просторі з’являються перші треки Fakulteta.

Далі-більше!  Гурт продовжує гастролювати, активно катаючись по країні.  Паралельно Fakultet розпочинає роботу над дебютним альбомом та починає знімати самотужки свій перший відеокліп.

Влітку 2005 року у ефірі телеканалу»Enter Music» з’являється дебютне відео Fakulteta на пісню «Знов і знов», яке зависло на верхніх щаблях чартів цього каналу досить надовго. Доречі,презентація цього кліпу відбувалась у вищезгаданій «Ляльці» у Львові.

Перераховувати всі концерти того періоду немає сенсу, однак хотілося б зазначити такі виступи, як участь у шоу, присвяченому Дню міста у Івано-Франківську, виступ на столичному майданчику «Скейт-парк Міст», сольник у столичному філіалі рідної Дніпродзержинської»Торби», участь у фесті «Новий Рок» у Львові,  виступ на сцені «ЄвроКемпу», що проходив у Києві в рамках «Євробачення 2006»,  участь у фесті «Альтернатива.UA» (Запоріжжя) та інші.  Ще однією несподіванкою для Fakulteta стало запрошення на фестиваль»Рок Січ», що проходив на Трухановім острові в Києві за ініціативи лідера «ВВ» Олега Скрипки.

Тож, наїздившись по Україні досхочу, Fakultet вирішив підійти до справи по-дорослому, і після нескінченних переговорів з різними лейблами та видавцями весною 2006 року дебютний альбом гурту «Мить» таки побачив світ

    Презентація альбому відбулась в рідному для Fakulteta клубі «Торба» ( Дніпродзержинськ). Приблизно в той же час на екранах з’являється наступний кліп гурту на пісню «Вже не сон», знову ж таки знятий самостійно. Ще згодом музикантам стає відомо, що їхній дебютник потрапив до рейтингу «Платівка Року 2006» за версією uaformat.com.
    Здавалося, все стабільно і безхмарно, але раптом виявляється, що на цьому етапі творчі шляхи Fakulteta і Валі Левченко розходяться.Чому так вийшло? Про те вже написано досить багато, як позитивного, так і не дуже.Тож облишмо цю невдячну справу і продовжимо. Факт є фактом — за кілька годин до нового 2007 року у складі Fakultet з’явилась нова вокалістка — Катя Агеєва (як згодом виявилось, таємна шанувальниця гурту), яка на диво дуже легко і органічно влилась в колектив.
    Отже, нема нічого дивного, що незабаром Fakultet знову вирушив у дорогу. Ледь відпочивши від першого концерту в оновленому складі у рідному місті, г урт вирушив до Києва на фест»Інша музика», що відбувався у клубі «Бінго».

Під час виступу на цьому фесті Віктором Придуваловим (відомим українським кліпмейкером) було зняте третє відео Fakulteta, прем’єра якого очікується на вищезгаданому каналі «Enter Music». Після Києва гурт завітав до міста Харків, де відіграв майже годинний сет у культовому клубі «Churchill’s pub», після чого Fakultetи направились до Львова на всеукраїнський фестиваль «Руйнація 3» .

Після короткого відпочинку гурт починає роботу над новим матеріалом та знімає наступний кліп «Подих, що вбива» . Це відео торкається дуже болісної теми — проблеми екології . Презентація цього співовиду пройшла в жовтні 2007 у Дніпрі( «Рок — Кафе») та в Дніпродзержинську («Торба»).

Трохи пізніше відбулась всеукраїнська прем’ра кліпу на «Enter Music». В той же час в Інтернеті з’являється неофіційний сайт гурту, який згодом стає офіційним ресурсом Fakulteta. В листопаді того ж року Fakultet грає на фестивалі «Висадка» в місті Тернопіль, де було відзнято live на пісню «Майже сама» . Наприкінці року гурт грає в Кривому Розі та приймає участь у концерті, присвяченому відкриттю музичного порталу «A — Music» (клуб «Майдан», Київ) .

Приблизно тут оригінальний текст зі старого сайту закінчується…  Але після того у Fakultet ще багато чого відбувалось — концерти, фестивалі, телевізійні ефіри та записи нових пісень. Ніщо не передвіщало жодних проблем, але, на жаль, обставини склались таким чином, що вокалістка Катя Агеєва залишила гурт.

Лишившись без співачки, Fakultet дає кілька концертів за підтримки друзів з гуртів KliniT та Інула. Невдовзі Fakultet робить пропозицію співачці гурту KliNit Анні Соколюк приєднатись до гурту.  Аня приймає  запрошення, і вже невдовзі гурт знову починає гастролювати містами України. В той же час Fakultet презентує нову програму »Коли говорять сльози» і , не зважаючи на усі негаразди, таки записує другий альбом.  Виходить новий інтернет-сингл «Чому?..»

А потім…  Нічого не сталось… Без скандалів та взаємних образ, без жодних конфліктів та  навіть без офіційної заяви про припинення діяльності …    Fakultet  просто тихенько зник, а  другий альбом так і не побачив світ. І  хоча доля записаного десять років тому матеріалу фактично   невідома, надія почути ті пісні і досі  залишається-)